ПЛАН ОСВІТЛЕННЯ ПЕРЕХРЕСТЬ З ВЕЛОСИПЕДНИМИ ДОРІЖКАМИ У МІСТІ ТІЛБУРГ, НІДЕРЛАНДИ

ПЛАН ОСВІТЛЕННЯ ПЕРЕХРЕСТЬ З ВЕЛОСИПЕДНИМИ ДОРІЖКАМИ У МІСТІ ТІЛБУРГ, НІДЕРЛАНДИ

 

У Тілбурзі їзда на велосипеді є складовою повсякденного життя. Місто має складну мережу велосипедних доріжок, які на певних ділянках перетинаються з великими транспортними розв’язками. І хоча на таких перехрестях велосипедисти мають перевагу у русі, брак видимості збільшує ризик нещасних випадків щоразу, коли ними проїжджає велосипедист.
Особлива небезпека криється там, де ширина велосипедної доріжки стає вужчою та перетинає головну дорогу, навіть за умов, коли рівень велосипедної доріжки вищий за рівень решти проїжджої частини, є належна дорожня розмітка та відповідні знаки. Для того, щоб поліпшити видимість на перехрестях і підвищити рівень безпеки, муніципалітет Тілбурга вирішив використовувати там  інший колір світла. Для підсилення контрасту, місто обрало нейтрально білий для освітлення перехресть та теплий білий — для дороги. В результаті покращилася видимість дорожньої розмітки і знаків, а яскраве біле світло чітко висвітлює велосипедну доріжку на перетині перехрестя.
Для реалізації проекту місцева влада обрала світлодіодний світильник ПІАНО. На кожному перехресті встановлено по два світильники ПІАНО з ліво- та правосторонньою оптикою. Елегантний дизайн, високоякісне покриття та яскраве біле світло світильника  — ідеальний вибір для безпеки і комфорту людей.
Крім того, проведено заміну освітлення на під’їздах до перехресть: завдяки кращій кольоропередачі автомобілісти можуть легко розпізнати велосипедистів на велосипедній доріжці.
Патрік ван де Віль, керівник мережі вуличного освітлення міста, коментує: «Освітлення з спеціальною оптикою «для перехресть» виділяє  велосипедну доріжку і вирізняє велосипедиста. Вражає!».
Завдяки таким простим змінам в освітленні, місто Тілбург покращило безпеку на перехрестях і створило безпечне та зручне довкілля для велосипедистів.      Кожен житель міста може використовувати велосипед як найпростіший засіб пересування містом.